Co dzieje się w Lokalnej Organizacji Turystycznej Wokół Drawy?

W Lokalnej Organizacji Turystycznej Wokół Drawy cały czas coś się dzieje, kończy jedno a zaczyna nowe działanie. Wytrwale dążymy do ukończenia podjętych już projektów, a ponadto uczestniczymy w organizacji mniejszych przedsięwzięć. Sezon już rozpoczęty, pogoda zmienna, a nasza organizacja niezmiennie działa dbając o dobro i piękno odpoczynku dla mieszkańców naszej gminy jak i odwiedzających nas turystów.

W dniach 10 – 11 maja 2014 roku byliśmy uczestnikami na Targach Turystycznych MARKET TOUR w Szczecinie. Mimo nieprzychylnej pogody nie brakowało wystawców jak i odwiedzających. Mimo wielu atrakcji jakie zostały przygotowane na Targach, oferta turystyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele LOT Wokół Drawy i Gminy Drawno z dużym zaangażowaniem udzielali informacji zainteresowanym oraz jak najciekawiej promowali ofertę turystyczną dotyczącą naszych terenów rozdając przy tym materiały, którymi dysponowaliśmy.

W dniu 13 czerwca br. wspólnie z Burmistrzem Panem Andrzejem Chmielewskim zorganizowaliśmy Minidisneyland dla dzieci. Było wiele radości, zabawy i uśmiechniętych twarzy małych uczestników, którzy otrzymali baloniki i słodycze oraz skorzystali z dmuchańców i malowania twarzy. Starsze dzieci miały zabawę ze zorganizowanych rywalizacji sportowych w potrójnych spodniach.

16 czerwca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Drawnie, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Wokół Drawy Andrzej Górski i Skarbnik LOT Wokół Drawy Zbigniew Cielecki, a także Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski oraz Prezes Forum Turystyki Regionów w Szczecinie Marek Migdal, podpisali umowę partnerską dotyczącą realizacji zadania pod nazwą „Współpraca lokalna na rzecz sektora turystyki w Kołobrzegu i Drawnie”. Celem projektu jest wypracowanie konkretnych rozwiązań w zakresie lokalnego systemu współpracy gmin z instytucjami pozarządowymi. W projekcie będą uczestniczyły następujące podmioty: Gmina Drawno, Lokalna Organizacja Turystyczna Wokół Drawy, Gmina Miasto Kołobrzeg, Lokalna Organizacja Turystyczna Regionu Kołobrzeg i Forum Turystyki Regionów w Szczecinie. Całkowita wartość projektu wynosi: 866 484,00 PLN, zadanie będzie realizowane w 100% ze środków zewnętrznych, czas realizacji zadania planowany jest do czerwca 2015 r.

Rozpoczęcie sezonu już za nami, a w tym roku było ono dość oficjalne i głośne, ponieważ 20 czerwca br. przy okazji Nocy Świętojańskiej została zorganizowana otwarta impreza. Głównym organizatorem wydarzenia był Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Starostwo Powiatowe w Choszcznie, a współorganizatorem Lokalna Organizacja Turystyczna Wokół Drawy oraz Drawieński Ośrodek Kultury. Szczególną atrakcją tego wieczoru był koncert gwiazd sceny szczecińskich raperów hip-hopowych, które słyną z wyjątkowej popularności na scenie Polskiej. Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, LOT Wokół Drawy dla lubiących kajakarstwo zorganizował zawody pod nazwą „Kto szybciej kajakiem do celu”. W piątkowy wieczór dało to dużo zabawy i radości, a laureatom wiele atrakcyjnych nagród i upominków.

Obecnie jesteśmy w pełni przygotowani do sezonu m.in. przez przygotowanie miejsc biwakowych, którymi dysponuje LOT Wokół Drawy oraz wykoszenie trawy i wyczyszczenie miejsc przy których ustawione są tablice edukacyjne. W pełni gotowi do sezonu turystycznego, a także do nowych wyzwań i działań z ogromną radością witamy gości odwiedzających naszą gminę, a w szczególności miejsca związane z Lokalną Organizacją Turystyczną Wokół Drawy. Życzymy turystom przyjemnego wypoczynku, a tym samym dla wszystkich współpracujących z LOT Wokół Drawy życzymy bogatego w gości sezonu.

Beata Michniewicz

Bookmark the permalink.

Comments are closed.