I Turystyczno – Przyrodniczy Maraton Kajakowy DRAWA – 2015

IMG_9073W sobotę 27 czerwca odbył się I Turystyczno – Przyrodniczy Maraton Kajakowy DRAWA – 2015. Celem tej wyjątkowej imprezy jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa oraz wyłonienie najszybszego kajakarza na Drawie, co z pewnością przyczyni się do promowania rzeki Drawy, gmin Drawno i Kalisz Pomorski, całego Powiatu Choszczeńskiego i regionu zachodniopomorskiego.
Do maratonu przystąpiło ponad 40 osób. Wśród nich byli miłośnicy kajakarstwa z Drawna, Człopy, Choszczna, Połczyna, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Gdańska, Gdyni, a także z innych miejscowości . Płynęli w osadach 2 osobowych, a 2 osoby płynęły w osadach 1 osobowych. Gościem honorowym i jednocześnie uczestnikiem maratonu był Aleksander Doba – znany podróżnik i miłośnik kajakarstwa. Niezwykle sympatyczny człowiek – jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, opłynął Morze Bałtyckie, Bajkał, przepłynął niemal wszystkie Polskie rzeki. Zdobył tytuł Podróżnika Roku 2015, a swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął właśnie na rzece Drawie.
Zawodnicy przepłynęli wyznaczoną trasę od Prostyni do Bogdanki (ok. 37 km) w błyskawicznym tempie. Regulamin przewidywał czas spływu do 8 godzin, ale najszybsza osada zadanie wykonała o połowę szybciej. Mistrzowie zadziwili wszystkich.
I miejsce – (z czasem 4 godziny i 1 minuta) zdobyli:
Łaniewicz Mateusz z miejscowości Okonek
Tymecki Sebastian z Człopy
II miejsce (z czasem 4 godziny 14minut)
Lewandowski Sebastian z Drawna
Czajkiwski Adam z Drawna
III miejsce (z czasem 4 godziny i 29 minut)
Malarz Przemysław z Choszczna
Kazimierczak Kamil ze Szczecina
Pozostali uczestniczy pokonali trasę w czasie krótszym niż 6 godzin.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Po wspaniałych pokazach swoich umiejętności na rzece Drawie uczestnicy maratonu wrócili do Stanicy Wodnej PTTK na smaczny obiad, a potem wyruszyli na uroczyste zakończenie I Turystyczno – Przyrodniczego Maratonu Kajakowego DRAWA – 2015. W ceremonii wręczania nagród wzięli udział Prezes LOT Wokół Drawy Pan Andrzej Górski, Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski, Starosta Choszczeński Pan Adam Andriaszkiewicz i sędzia główny zawodów  Pan Jacek Salamoński.
Za zajęcia I miejsca zawodnicy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 1500 zł. Pozostali kajakarze otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez współorganizatorów. Po uroczystości odbyła się sesja fotograficzna i sympatyczne rozmowy z uczestnikami, organizatorami i gośćmi maratonu. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci, nie było widać zmęczenia lecz radość na twarzach i mamy nadzieję, że wielu z nich wróci tu za rok na następny maraton.
W organizację tej imprezy włączyli się Urząd Marszałkowski, Powiat Choszczeński, Gmina Drawno, Gmina Kalisz Pomorski, Drawieński Park Narodowy, LGD Patrnerstwo Drawy, RDOŚ Szczecin i Złocieniec. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom i współorganizatorom I Turystyczno – Przyrodniczego Maratonu Kajakowego DRAWA 2015 – za ogromne zaangażowanie, wsparcie finansowe i logistyczne. Dzięki tak dobrej współpracy odbyła się wspaniała impreza.

DSC_0284

Patronatem honorowym imprezę objęli: Stanisław Gawłowski – Wiceminister Środowiska
i Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Bookmark the permalink.

Comments are closed.