I Zlot Miłośników Kajakarstwa

W dniach 23 – 25 sierpnia br. Lokalna Organizacja Turystyczna Wokół Drawy zorganizowała I Zlot Miłośników Kajakarstwa, który odbył się w Stanicy Wodnej PTTK w Drawnie. Zlot ten zorganizowaliśmy w ramach 700 lecia Drawna i małych projektów Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Drawy. Impreza miała charakter promocyjny. Nasze walory turystyczne, ciekawe rzeki oraz urokliwe krajobrazy wciąż wymagają ich promowania i stąd idea tego zlotu. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób, które w dużej części przybyli do nas już w piątek po południu. Po zakwaterowaniu mieli oni okazję zapoznać się z urokami Drawna.

Natomiast w sobotę dzień pełen wrażeń i zabawy rozpoczął się spływem po rzece Korytnicy. Uczestnicy otrzymali ulotki proekologiczne oraz worki na śmieci, ponieważ jednym z celów spływu było sprzątanie Korytnicy. Uczestnicy przy wspaniałej pogodzie i świetnej zabawie pomogli nam w pozbyciu się śmieci znajdujących się w rzece i jej brzegach. Po zakończonym spływie każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom w podziękowaniu za zbieranie śmieci.

Po południu przygotowaliśmy blok imprez rekreacyjnych. Nasi goście rozegrali turniej piłki siatkowej, w którym to główną nagrodą była duża whisky oraz materiały promocyjne LOT i Gminy Drawno. Nagrody ufundowali Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski oraz prywatnie zarząd LOT Wokół Drawy. Wieczór uświetniły dwa zespoły rokowe Morświn i Cruswer. Przy ogromnym ognisku trwały ożywione rozmowy, których to tematem przewodnim był zachwyt nad naszymi ciekawymi turystycznie okolicami. Była również zabawa do póżnych godzin nocnych.

W niedzielę płynęliśmy Drawą z Prostyni do Drawna. Podobnie jak dnia poprzedniego także czyszczono rzekę. Uczestnicy docenili naszą pracę i zaangażowanie naszej organizacji. Zwracali uwagę na przydatność infrastruktury, która okazała się być bardzo pomocna na trasach spływu.

Uczestnikami zlotu byli nasi goście z różnych miast m.in. Koszalina, Gorzowa Wlkp., Szczecina, Choszczna i wielu innych. Z relacji zlotowiczów można było się spotkać z wieloma wyrazami sympatii i aprobaty dla naszej pracy.

Wydaje mi się, że założony przez nas cel został osiągnięty co też było widać w Kronice Szczecińskiej Telewizji. Za pracę włożoną w przygotowanie zlotu dziękuję jeszcze raz zarządowi oraz szczególne podziękowania dla Pana Andrzeja Chmielewskiego Burmistrza Drawna.

Mam wielką nadzieję, iż Zlot Miłośników Kajakarstwa w Drawnie stanie się imprezą cykliczną, czego Państwu i sobie życzę.

Z pozdrowieniami

Prezes LOT

Andrzej Górski

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *