Sprzątanie na Drawie i Korytnicy

Członkowie Lot Wokół Drawy oraz sympatycy przez cały sezon turystyczny starają się, aby nasze rzeki i okolice były zadbane i czyste. Dlatego co roku przed rozpoczęciem sezonu turystycznego zamawiamy worki na śmieci i organizujemy mniejsze lub większe akcje sprzątania naszych rzek i okolic. W tym roku zakupiono 4000 worków. Już w maju odbyło się pierwsze „Wielkie sprzątanie Drawy” na odcinku Prostynia – Drawno jako edukacja ekologiczna w praktyce. W spływie połączonym ze zbieraniem śmieci wzięło udział 40 osób.
W lipcu grupa 24 chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego aktywnie włączyła się do sprzątania rzeki Drawy podczas pobytu na biwaku na polu namiotowym „Super Wypoczynek”. Zebrano kilkanaście worków śmieci. Za swoje zaangażowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki z rąk Prezesa LOT Wokół Drawy Andrzeja Górskiego.
Również członkowie LOT  w lipcu i sierpniu kilkakrotnie organizowali małe, kilkuosobowe spływy, których celem było zbieranie śmieci pozostawionych przez beztroskich turystów na szlakach wodnych Drawy i Korytnicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dbają o nasze środowisko oraz sprzątają z nami. Piękne krajobrazy, bogactwo fauny i flory, cisza i spokój, sprzyjająca pogoda, miłe towarzystwo, gościnni gospodarze i czyste środowisko wokół nas – to jest dopiero wspaniały wypoczynek.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.